Поради батькам

БЕСІДА З БАТЬКАМИ НА ТЕМУ:
«ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД ВАШОЇ ДИТИНИ»
            Шановні батьки!
Для того щоб дитина стала самостійною, врівноваженою особистістю, їй потрібні ваші любов, довіра і повага; для неї важливе ваше визнання як батьків. Виявляйте до неї свою ніжність, сприймаючи такою, якою вона є. Поговоріть з вашою дитиною про її привабливі риси, звертаючи увагу як на зовнішні ознаки, так і на внутрішні характеристики, про те, як їх розвивати і зміцнювати. Зауважте, що не існує ідеальних людей, що кожен з нас має свої недоліки. З’ясуйте, що можна зробити, аби недоліків було менше та вони не впливали на формування загального образу дитини. Якщо це необхідно – запропонуйте свою допомогу. Підкресліть, що єдність позитивів і негативів, їх взаємовплив, робить особистість неповторною.
Правила взаємин з дитиною в родині

1. Будьте поблажливими зі своєю дитиною. Варто знайти «золоту середину» в інтенсивності заохочення-покарання, захоплення-несхвалення.
2. Демонструйте свою незалежність. Дитина повинна зрозуміти, що самостійність і незалежність – великий приз, що присуджується самим наполегливим, працездатним і сміливим особистостям. Бути лідером, чи просто відрізнятися від інших – це чудово!
3. Не бійтеся подорожувати і змінювати обстановку. Нові враження і знайомства вчать не боятися новизни і невизначеності.
4. Воля вибору вчинків і рухів. Дозвольте дітям ризикувати і заряджатися при цьому корисною порцією адреналіну.
5. Забудьте слово «НІ». Максимально заохочуйте будь-яке рішення вашої дитини. Якщо їй призначено помилитися, то нехай вона дійсно це переживе й усвідомить свою помилку, виносячи з цієї ситуації певний позитивний досвід.
6. Будьте оптимістом. Навчіть дитину навіть у самих неприємних подіях або явищах бачити щось гарне і корисне.
7. Забезпечте вашу дитину великою кількістю матеріалів для творчості (пластиліном, папером, клеєм, фарбами, старими непотрібними речами і т.п.). Це допоможе розвинути в неї евристичне та інтуїтивне мислення.
8. Створюйте дитині ситуації, що кидають їй виклик. Це буде стимулювати її мислення, навчить шукати оптимальне рішення в екстремальних ситуаціях, відстоювати свою точку зору, розумно аргументуючи її.
9. Заохочуйте гіперактивність вашої дитини. Багато сильних світу цього в дитинстві були дуже активними. Навчіться не карати дитину за надлишок енергії, не гальмувати її пориви, а розумно керувати ними.
10.  Мрійте, фантазуйте і дійте разом із вашою дитиною. Пам’ятайте, що всі дорослі винаходи родом із дитячих фантазій.


Комментариев нет:

Отправить комментарий